32/ 211 49 11 piasek@katowicka.pl

nutki_0
II Warsztaty Muzyki Liturgicznej w parafii NSPJ w Piasku.

W dniach 23 – 25 września 2016 r. w Parafii NSPJ w Piasku odbyły się II Warsztaty Muzyki Liturgicznej, zorganizowane przez chór Klema z Piasku oraz chór Cantemus z Pszczyny.
Do prowadzenia warsztatów zaprosiliśmy wybitnych kompozytorów, dyrygentów i muzyków kościelnych: Pawła Bębenka i Piotra Pałkę, pod okiem których mogliśmy nauczyć się wielu pięknych utworów. Zaproszeni muzycy należą do Polskiego Stowarzyszenia Muzyków Kościelnych. Ich osobowość, profesjonalizm, doświadczenie i duch artystyczny pozwoliły z ponad osiemdziesięcioosobowej grupy, w niespełna trzy dni utworzyć bardzo dobrze brzmiący chór mieszany wraz z towarzyszeniem orkiestry. Wśród uczestników dominowała młodzież i dorośli należący do różnych ruchów i stowarzyszeń, a także chórów z okolicznych miejscowości. Na warsztaty przybyli śpiewacy i instrumentaliści z Kobióra, Pszczyny, Jankowic, Łąki, Ćwiklic, Orzesza, Rudy Śląskiej, Katowic i przede wszystkim chórzyści z naszej parafii. W ciągu tych trzech dni towarzyszyła nam codzienna modlitwa,  wielogodzinna praca w grupach i wspólne śpiewanie. Żeby jak najlepiej uczestniczyć we wspólnym uwielbianiu Boga, poza modlitwą i ćwiczeniami zadbaliśmy również o czas na wspólne spotkania i rozmowy.  Na koniec warsztatów uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii odprawionej o godzinie 16.00 w Kościele N.S.P.J. w Piasku, w czasie której zaprezentowaliśmy zgromadzonym parafianom i gościom  poznane utwory.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach tego wyjątkowego wydarzenia. Przede wszystkim ks. Proboszczowi Grzogorzowi Stephanowi, ks. Andrzejowi Biskupowi i ks. Bogusławowi Świechowi,  Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku, restauracji Samanta, Przedsiębiorstwu Budownictwa Elektromagnetycznego i Ogólnego „Elwit” Bogusław Witoszek, państwu Barbarze i Henrykowi Bankiel, firmie Karol Kania i Synowie Sp. z o.o., Wytwórni Grzybni Pieczarek Kanmycel Franciszek i Ludwik Kania, firmie Multiform II Sp. z o.o, P.P.H. CEZAB Jerzy Ceglarek, Zorka Bis, a także właścicielom sklepów spożywczych: C. Klimek H. Pychyńska i J.B.W.M. Jabłońscy.
Uczestnikom warsztatów muzycznych dziękujemy za to, że odpowiedzieli na zaproszenie. Wszystkim instrumentalistom niech Dobry Bóg wynagrodzi. Mamy nadzieję, że nasze wspólne spotkania z muzyką i liturgią pomogły uczestnikom nie tylko w lepszym poznaniu śpiewu liturgicznego i doskonaleniu własnych zdolności muzycznych, ale nade wszystko odnowiły kontakt z Bogiem i z drugim człowiekiem. Dla wielu z nas tego typu wydarzenie to nie tylko warsztaty muzyczne, ale prawdziwe rekolekcje, dziękujemy prowadzącym za wspaniałą atmosferę i świadectwo. Te warsztaty już na zawsze pozostaną w naszych sercach. To był naprawdę pięknie spędzony czas.

Lilianna

Link do filmiku

Link do galerii zdjęć

Więcej w Aktualności
Parafialna pielgrzymka do Torunia i Gdańska. Termin 22-23.10.2016

W dniach 22-23 października planowana jest parafialna pielgrzymka do Torunia i Gdańska. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zamknij